Yenişehir uygun fiyatlı satılık ve kiralık daireleri, çevre yollarına yakın oluşu ve yakın çevredeki okullar ile Ataşehir‘de daire almak ya da kiralamak için cazip bir mahalle. Yakın çevrede çalışan memurlar, Adıgüzel Okullarında çocuklarını okutanlar ve genelde orta gelir grubu Yenişehir’deki dairelerin potansiyel alıcıları ve kiracıları. Flora Evleri, Sinpaş Koru, 7000 A Sitesi, 3000 A Sitesi, Adıgüzel Sitesi, Yeni Çamaltı Sitesi, Pınar Sitesi, Palandöken Sitesi, Uğurkent Sitesi, İnci Residence, Atapol Sitesi, Safir evleri Yenişehir’de ön plana çıkan siteler. İmar İskan Bloklarının kentsel dönüşüme girmesi bekleniyor ve bu gerçekleştiğinde Yenişehir emlak fiyatlarını yukarıya iten bir faktör olacak. Ataşehir Finans Merkezi ile Şerifali ve Dudullu’daki iş kapasitesinin yoğunlaşması sonucunda Yenişehir’de emlak fiyatları yükseliyor ve Ataşehir’in bu bölgesinde emlak yatırımı yapmanın cazibesi artıyor.


Yenişehir Uzmanı Gayrimenkul Danışmanı İlknur Şişmanoğlu'nun gülümseyen yüzü

Yenişehir Ataşehir’de daire almak, satmak ya da kiralamak için Yenişehir Uzmanı Gayrimenkul Danışmanı İlknur Şişmanoğlu‘nu arayabilirsiniz 0532 3566998


Baraj Yolu Yenişehir mahallesinin 2 ana hattından biri (Baraj Yolu Caddesi ve TEM yan yolu arasında) hem sitelerin hem de bağımsız apartmanların, küçük esnafın ve okulların bulunduğu bir cadde. Baraj Yolu yeni projelerle gelişmeye devam ediyor ve buradaki satılık daireler Yenişehir’de üst düzeyde talep görüyor. Adıgüzeller’deki satılık ve kiralık daireler ulaşım kolaylığı, merkezi konumu, yeni kurulan metro hattına yakınlık, okulların olması( ilkokul, ortaokul, meslek yüksek okulu, güzel sanatlar lisesi, ana okulları), semt pazarının olması nedeniyle tercih ediliyor. Ayrıca Adıgüzeller Ataşehir merkeze yürüme mesafesinde olması emlak fiyatlarının olumlu etkileyen bir faktör.

Yenişehir’de Emlak Fiyatları:

Yenişehir’deki dairelerin m2 satış fiyatları siteden siteye, apartmandan apartmana çok değişkenlik gösteriyor. 2017 yılı başında Baraj Yolu Caddesinde satılan 126 m2 3+1 15 yaşındaki dairenin 495.000 liralık satış fiyatı Yenişehir emlak fiyatlarının ortalaması olarak öne çıkıyor. Yenişehir’de bazı dairelerde kat mülkiyeti olmaması kredili satışları engelliyor. TEM otoyoluna yakın olan apartman ve sitelerdeki fiyatlar gürültü ve hava kirliliğinden olumsuz etkileniyor.

Yenişehir’de Sosyal Yaşam ve Toplu Ulaşım İmkanları:

Nezihe Gökyiğit parkı, Kamelya Çarşı, Mozaik çarşı, yürüyüş alanları, sağlık ocağı, semt pazarı Yenişehir’de yaşayanlara hizmet veriyor. Toplu ulaşımda Çekmeköy, Kadıköy, Ümraniye otobüs hattı ve Tavukçuyolu-Bostancı, Baraj Yolu-Kadıköy minibüs hattı ön plana çıkıyor.


 

İletişim Formu

  • Adınız
  • Soyadınız
  • E-mail Adresiniz
  • Telefonunuz
  • Mesajınız