Ümraniye ticari emlak piyasası mağaza, dükkan, plaza, fabrika ve çeşitli üretim tesisleri olarak sınıflandırılabilir. Ümraniye’deki ticari gayrimenkullerin alıcıları ve kiracıları yüksek kapasiteye sahip kurumsal firmalar ve güçlü markalara sahip işletmeler. Ümraniye’de giyim firmaları, dayanıklı tüketim firmaları, eğitim kurumları, gıda firmaları gibi bir çok sektörden markalar faaliyet göstermekte ve bölgeyi tercih etmekte. Bu bölgedeki Plazalar bitişik nizam inşa edilmiş, mağazalar benzer metrekarelere sahip. Ümraniye’deki üretim tesisleri İstanbul girişi sayılan ve ulaşım sorunu olmayan bir bölge olduğu için burayı tercih etmekte. Ümraniye merkezde yani çarşıda yeni bir alışveriş merkezi yapılmakta, metro ulaşım durakları bitmek üzere ve bu yatırımların yakın çevresi yüksek rant içermekte. Uzun süredir boş olan, ilginin düşük olduğu bu noktalarda yakın gelecekte piyasanın hareketlenmesi çok muhtemel. Bölge kısa aralıklarla otobüs, metro ve minibüs duraklarına sahip olduğu için hem çalışanlar, hem de müşteriler için ulaşım yönünden çok cazip.

Ümraniye’de gayrimenkul yatırımı cazip mi?

Ümraniye bölgesi ticari gayrimenkul yatırımı için cazip bir bölge çünkü yoğun nüfusa sahip ve buna bağlı olarak gitgide büyüyen bir ticaret hacmine ev sahipliği yapıyor. Bunun sonucu olarak merkezi noktalarda talep artıyor ve değere değer katan bir fiyat oluşuyor. Ümraniye’de ticari gayrimenkul alanlar ve kiralayanlar çarşının ve cadde mağazalarının alışveriş odaklı bir bölge olmasından ve yoğun nüfuslu bir bölge olduğundan ötürü burayı tercih ediyor. Ümraniye’nin ticari gayrimenkul yönünden tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de bu bölgenin ulaşım araçlarına yakın olması ve öğlen tatilinde çalışanlar dışarıya çıktıklarında çeşitli sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri farklı imkanlara sahip olmaları. Bu sayede firmaların nitelikli çalışanları ve elemanları bünyelerine katmanları kolaylaşıyor. Ümraniye’de ticari gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajlarından birisi de marka firmaların bu bölgede sürekli gayrimenkul arayışında olmaları.. Bu sayede kurumsal kiracılarla ve tanınmış markalarla uzun süreli sözleşmeler yapma potansiyeli yüksek. Kurumsal firmalar ile yapılan sözleşmelerin hem kira garantisi yüksek olmakta, hem de sorunsuz ve garantili olmakta.

Ümraniye’de ticari gayrimenkul yatırımı yaparken nelere dikkat etmeli?

Ümraniye çarşı ve caddeleri çok uzun bir mesafeye yayılmakta. Bu bölgedeki ticari gayrimenkullerin bazıları yoğun trafiğe, bazıları ise daha düşük trafiğe sahip. Ümraniye’de ticari gayrimenkul satın alma ve kiralama yaparken bunlara dikkat etmek gerekli. Ümraniye’nin yoğun bölgelerinde boş ticari gayrimenkul bulmak zor. Bu nedenle ara sıra ortaya çıkan fırsatları iyi değerlendirmek gerekiyor. Ancak bu fırsatları değerlendirirken de arzın düşük olmasından kaynaklanan aşırı fiyatlara ve kiralara dikkat etmek gerekiyor.


Benzer konular :

Maltepe ve Kartal Ofis Pazarında Kiralar

Ticari Gayrimenkul Satış Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Gayrimenkul Satışıyla ilgili Sık Sorulan Sorular

 

İletişim Formu

  • Adınız
  • Soyadınız
  • E-mail Adresiniz
  • Telefonunuz
  • Mesajınız