Selçuklu Konakları, Altunizade’de daire almak istiyorsanız ve maddi sıkıntınız yok ise, ilk bakmanız gereken sitelerden biri. Konaklar 7 bloktan ve 84 daireden oluşuyor. Bunların 21 tanesi bahçeli dubleks, 21 tanesi teraslı çatı dubleksi. Daireler 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 şeklinde farklı büyüklükte. Bloklar 4 katlı. Dairelere büyüklüğe bağlı olarak 1 yada 2 araçlık özel kapalı otopark veriliyor, ayrıca site içinde ve dışında park imkanı da var. Selçuklu Konakları şehir merkezinde yeşillikler içinde sakin bir yaşam sunuyor.

Selçuklu Konakları’nda satılık daire fiyatları 3.200 – 3.500 ABD Doları / m2 civarında oluşuyor. Yakın geçmişte 4+1 ara kat daire 750.000 ABD Doları fiyat ile satıldı. Son dönemde fiyatlar İstanbul emlak piyasasındaki daralmadan etkilendi ve döviz bazında geçmişteki fiyatları yakalamak çok zor olacak. Aidatlar dairelerin metrekarelerine göre 1.000 – 1.500 lira aralığında. Sosyal tesis kullanımı, güvenlik, teknik servis, kafedeki çay kahve ikramları aidata dahil. Merkezi ısınma bedelleri pay ölçer ile belirleniyor. Selçuklu Konakları her zaman değerini koruyan değerli bir mülk olarak cazip bir yatırım. Getiriden çok kullanım amacı ile alınması daha uygun. Sitede fiyatlar olgunlaştı, bundan sonra fiyatlar kendini koruma dönemini yaşayacak. Selçuklu Konakları merkezi konumu, güvenlik, çevre yollarına ve köprülere yakınlığı, yeşillikler içinde az katlı lüks mimarisi ile üst düzey alıcıları ve kiracıları çekiyor. Sakinliği, huzuru, prestiji ve sosyal tesisleri bir araya getiriyor. Dairelerin alıcıları ve kiracıları üst düzey yöneticiler ve iş adamları.

Selçuklu Konakları'ndaki blokların ve havuzun ilkbahar görüntüsü

Selçuklu Konakları 16 dönüm alana inşa edildi. İnşaat 2000 yılında başladı ve 2002’de tamamlandı. Oturum 2003 yılında başladı. 2017 yılı itibariyle site tamamen dolu. Az katlı bloklardan oluşan site yaşayanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde tasarlandı. 24 saat güvenlik, açık ve kapalı havuz, sauna, tenis kortu, basket sahası, fitnes, bilardo ve kafe var. Selçuklu Konakları’nın yakın çevresinde Mesa Koru, Mesa Avrupa, Çamlıca Konakları ve Ata Konakları ön plana çıkan siteler. Mesa Çamlıca, Koru Evleri ve Validebağ Konakları yakın çevredeki yeni siteler.

İletişim Formu

    • Adınız
    • Soyadınız
    • E-mail Adresiniz
    • Telefonunuz
    • Mesajınız