Malta yatırım yapmak ve yerleşmek için çok cazip. Adada İngilizce resmi dil olarak konuşuluyor. Mükemmel bir iklim, özel vergi teşvikleri ve yükselen bir emlak piyasası var. Uygun şartlar ile altın vize (Golden Visa) almak mümkün.Bilgilendirme toplantısı:

Kıbrıs’ta Kısa Sürede Yüksek Getirili Gayrimenkul Yatırımının Püf Noktaları

 • Bilgilendirme toplantısına katılım ücretsizdir ancak sınırlı sayıdadır.
 • Tarih: 22 Şubat 2018, Perşembe
 • Saat: 17:00-19:00
 • Yer: Bağdat Caddesi, No 371/A Kazım Kulan Apt. Kat:2 Şaşkınbakkal / İstanbul
 • Katılım rezervasyonu için adınızı ve toplantı katılım isteğinizi 05315684020 nolu telefona SMS ya da WHATSAPP ile bildirebilirsiniz.
 • Toplantı katılım davetiyeniz ve toplantı detayları ayrıca bildirilecektir.


Malta’dan pek çok çeşit gayrimenkul satın alabilirsiniz. Buna konutlar, dükkanlar, alışveriş merkezleri, depolar, mağazalar, oteller ve özellikle ofisler olmak üzere her türlü ticari gayrimenkul dahil. Mülklerin ortalama kira getirisi, %5 -%7,5 aralığında, sermaye kazancı ise yıllık ortalama %6 – %8 oranında.

Malta, konumu gereği hızla büyüyen uluslararası bir ticaret merkezi. Ayrıca Dünya’nın en düşük suç oranlarından birine sahip huzurlu bir ülke. Çok iyi hava koşullarına ve eğitimli bir nüfusa sahip. Devlet iş ve yatırım konularında oldukça açık görüşlü. Altın vize almak için en iyi seçeneklerden birisi olarak Malta öne çıkıyor.

Malta Oturma İzni ve Altın Vize Programı (MRVP)

2015 yılında yayınlanan “Malta Oturma İzni ve Vize Programı Yönetmeliği, 2015” ne göre Malta’da ikamet etmek isteyen nitelikli yatırımcılara Malta’da ikamet, yerleşme ve süresiz olarak kalma imkanına sahip olabilirler. Bu kişiler
Schengen bölgesinde vizesiz seyahat edebilirler. Başvuranın eşi, on sekiz yaş altı çocuklar, onsekiz ve yirmi altı yaş arasındaki çocuklar (bekar ve ekonomik olarak başvurana bağımlı ise), başvuranın veya eşinin ebeveynleri veya büyük ebeveynleri veya başvuranın ya da eşinin 18 yaş üstü belgelenmiş engeli olan ve başvuranın tam desteğine ihtiyaç duyan çocuklarını da kapsar. Başvurular akredite olmuş ya da onaylanmış acenteler aracılığı ile yapılır. Başvuru ücreti €5,500.

 1. Schengen ülkelerinde vizesiz (serbest) dolaşım ve yılda 6 aya kadar bu ülkelerde konaklama
 2. Avrupa’nın en güvenli ülkesi Malta’da yaşama imkanı
 3. Malta’da minimum gün geçirme zorunluluğu olmaksızın oturma iznine sahip olmak
 4. Malta dışında elde ettiği gelirlerden vergi ödeme zorunluluğu olmaz
 5. Malta’nın sunduğu sağlık, eğitim gibi tüm sosyal haklardan faydalanma imkanı
 6. Malta’da iş kurabilme imkanı
 7. Tüm yatırımlar 5 sene sonunda elden çıkarılabilir
 8. Başvuru 4 ay gibi bir sürede sonuçlanır

Malta Altın Vize Başvuru Şartları

 • Başvuru sahibi 18 yaşından büyük olmalı
 • Sabıka kaydının bulunmamalı
 • Min €320,000 (€270,000 – Gozo/Güney Malta) değerinde gayrimenkul satın alınması
 • Min €12,000 (€10,000 – Gozo/Güney Malta) yıllık kira akdi yapılması
 • 5 yıl boyunca elde tutululur
 • Alt kiramala yapılmaz
 • Malta Ulusal Kalkınma ve Sosyal Fonu’na,€30,000 tutarında bağışta bulunmak.(€5,500luk kısmı başvuru esnasında, kalanı prensipte onay sonrasında ödenir)
 • En az 5 yıl süreyle €250.000 tutarında bir tahvil yatırımı yapmak

Malta Bireysel Yatırımcı Programı (MIIP)

Malta Bireysel Yatırımcı Programı (MIIP) saygın yabancı bireylere ve ailelere vatandaşlık hakkı verir. Bir adayın bu grupta yer alabilmesi için, Malta’nın ekonomik gelişimine katkıda bulunması gerekir. Adayın başvurusu kabul olduğu takdirde kendisi ve adayın saygın aile üyeleri vatandaşlık belgesi alırlar.

MIIP’ye Kimler Başvurabilir?

Vatandaşlık için adaylık şartları

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Yatırım taahüdünde bulunmak
 • Başvuru gerekliliklerini karşılamak
 • Malta’da bir ikametgah adresi taahhüt etmek

Pasaport ve (Altın Vize) Başvuru Süreci

Identitiy Malta başvuruyu alır, 10 iş günü içerisinde kontrol ve kabul işlemini tamamlar. Detaylı inceleme 120 – 180 gün arasında tamamlanır.

Altın vize gözden geçirme süreci

Gözden geçirme ilk beş yıl sürecinde her yıl, sonraki yıllarda her beş yılda bir yapılır. Şahısların gereklilikleri yerine getirip getirmediklerini kontrol eder.

Malta’da Gayrimenkul Fiyatları

Malta’da ev satın almak istiyorsanız pek çok alternatifiniz var. Ev sahibi olabileceğiniz, büyük yatırım getirileri olan, can alıcı noktalarda konumlanmış ve lüks pazar müşterisine hitap eden en iyi adreslerden bazılarının fiyatlarından örnekler..

Fort Cambridge Sliema

Deniz kenarında yaşamanın lüksüne sahip olmak için kentsel çekirdeğin konforundan ve rahatlığından vazgeçmenize gerek yok. Fort Cambridge size tam da bunu sağlıyor. Fort Cambridge, Tigné yarımadasında deniz ile çevrili, ihtiyacınız olan her şeyden sadece iki dakika uzaklıkta fakat yoğun trafik gürültüsü ve karmaşasından uzakta, huzurlu bir arazide yer alıyor. Fort Cambridge adını “Eski Kale” anlamına gelen ve 19. yüzyılın başlarında Sliema yarımadası kıyılarını savunan bu yerden alıyor. 1, 2 veya 3 yatak odalı dairelerin € 449,000 ‘dan başlayan fiyatlarla satıldığı projeler kapalı otoparkı, havuz, finess ve 7/24 güvenlik sunuyor.

Tigne Point, Sliema

Başkent Valletta, Manoel Adası ve açık deniz manzarası eşliğinde, Sliema yarımadası üzerinde yer alan daireler yerleşim alanları, mağazalar ve ofislerin bir karışımı şeklinde. Farklı kesimlerdeki daireler, etraflarında özenle konumlandırılmış kentsel alanlar sayesinde şık bir şekilde birbiriyle iç içe. Değişik büyüklükteki dubleks ve çatı katı daireler, deniz manzarası için perspektif oluştururken, bölgenin merkez meydanlarından biri olan Pjazza Tigne’nin manzarasını da sunmakta. Stüdyo daireler, bir-iki veya üç yatak odalı daireler, dubleks veya çatı katı seçimlerinin yanı sıra, Tigne Point alışveriş merkezinin varlığı ve Q1 & Q2 bloklarının lansmanı ile birlikte açık plan düzeni de sunuyor. 2 Yatak Odalı Daire – € 795,000’dan başlayan fiyatlarla, dubleks Penthouse € 3,780,000’dan başlıyor

Laguna Apartments, Portomaso, St Julian’s

Eğer deniz kenarında yaşamak istiyorsanız Laguna Apartments sizin için ideal olabilir. Projedeki 44 dairenin hepsinin yüzülebilir suni Lagun’a, terastan veya yatak odasından doğrudan erişimi var. Proje St Julian’s’da PORTOMASO adı verilen seçkin bir yerleşimin bir parçasını oluşturuyor. 7568 metrekarelik zemin alanı ve 1000 metrekarelik teras alanı ile 7300 metrekare üzerine kurulu olan bu proje, Malta’da türünün tek örneği olarak gösteriliyor. Bu konut projesi, açık deniz ve marina manzaralı bir laguna konumlanmış, iki ve üç yatak odalı lüks dairelerin bir harmonisi. Birinci katta yer alan 2 yatak odalı daire, € 1,080,000 ’dan listeleniyor.

Portomaso, St Julian’s

Malta’daki en özel adreslerden biri burası. 130 bin metrekareyi aşan bu seçkin yerleşim yeri, Malta’daki en lüks yatların bir kısmını içinde barındıran yat limanını çevreliyor. Bu katmanlı yapı, açık deniz manzarası, marina manzarası veya şehir manzarası sunacak şekilde farklı bloklardan oluşmakta. Bir dizi daire ve dubleksler bu “özel olarak belirlenmiş alanların” lüksünü yansıtıyor. Portomaso, ayrıca, beş yıldızlı Hilton Malta oteline ev sahipliği yapıyor, Ada’nın en yüksek kulesi ve bir iş merkezi olan ve de Malta’nın neredeyse tamamından görünen Portomaso Tower da burada bulunuyor. Tek yatak odalı iç daire € 365,000’dan başlayan fiyatlarla satılıyor. Deniz ve marina manzaralı 4 yatak odalı köşe apartman daireleri € 1,700,000 ‘dan başlayan fiyatlarla sunuluyor. 2,950,000 € ‘dan başlayan çatı katında deniz ve marina manzarası mevcut.

Shoreline, Smart City

Malta’da lüksün doruk noktası bu proje. 48 ay içinde tamamlanması planlanıyor. Her daire bir yanda Valetta diğer yanda açık deniz manzarasına sahip olacak. Proje, hem konut hem de ticari mülkler içeriyor. Olağanüstü manzaralar sunacak şekilde tasarlanmış apartman daireleri, peyzajlı açık alanlar, özel yürüyüş yolları, bahçeler ve havuz alanı var. Mülk sahiplerinin kıyı şeridine doğrudan erişimi olacak. Hem konut sakinlerinin hem diğer herkesin faydalanacağı, en iyi markaların yer alacağı alışveriş merkezi de olacak. The Shoreline, özel bir proje olan Smart City’de yer alıyor. € 290,000’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Pendergardens, St Julian’s

St Julian’ın kalbinde bağımsız bir yerleşim birimi Pendergardens. Hem konut hem de ticari birimlerden oluşan 18.500 m2’lik bir arazi üzerine kurulu. St Julian’s ‘ın panoramik manzarasına sahip stüdyo daireler, 1-4 yatak odalı daireler, çatı katı ve villalar satışa sunuldu. Peyzajlı bahçeler, meydanlar, havuz, kapalı otopark, 7/24 güvenlik sunuluyor.
Pendergardens, kurumsal yatırımcılara ofis veya perakende alanı da sunmakta.

City Centre, St Julian’s

City Centre, St. Georges Körfezi bölgesinde “Golden Mile” olarak adlandırılmış. Proje Malta’da yepyeni bir hayat sunuyor. 450 odalı Hard Rock Hotel’e ve casinoya bağlı 37 katlı bir gökdelenden oluşacak ve bu iki projenin temelinde 1.200 araçlık alana sahip 30.000 metrekarelik bir alışveriş merkezi olacak. Bu proje de tıpkı diğerleri gibi muhteşem manzaralara sahip.

Mercury Towers, St Julian’s

Mercury Towers uluslararası çapta tanınmış mimarlık firması Zaha Hadid Architects tarafından tasarlandı. Yapımı tamamlandığında, tarihi ve ultra-modern yapıların bir karışımını içerecek. Merkezinde, 31 katlı konutların, bir butik otelin, ve alışveriş merkezi ve ofisleri barındıran orta büyüklükteki bir binanın çevreleyeceği 19. yüzyıldan kalma tarih mirası bir yapı bulunacak. € 370,000’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Benzer konular :

Portekiz’den Emlak Alınır mı?

Yunanistan’dan Gayrimenkul Alınır mı?

Kıbrıs’ta Ev Satın Almak Mantıklı mı?

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

Nuvo Dragos

 

 

İletişim Formu

 • Adınız
 • Soyadınız
 • E-mail Adresiniz
 • Telefonunuz
 • Mesajınız