İstanbul Boğazı’nın tüm tarihine tanıklık eden sahil kısmında bulunan İstanbul Boğaz yalıları ve köşkleri eşsiz güzellikleri ile tüm dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor. En az Türk yatırımcılar kadar yabancı yatırımcılar tarafından da takip edilen Boğazdaki bu değerli konutlar emlak sektörünün yaşamaya başladığı daralmaya rağmen yüksek fiyatlarını korumayı başarıyor. Bundaki en büyük pay ise hiç kuşkusuz İstanbul’da ki yalıların ve köşklerin yüksek ilgi görmesi. Yani talebin yüksek arzın ise sınırlı olması İstanbul’daki köşk ve yalı gibi lüks konutların fiyatlarının korunmasına neden oluyor.


İstanbul Boğazı’nda lüks konut almak ya da satmak istiyorsanız, Lüks Gayrimenkul Uzmanı İlknur Art’ı 05323049851 nolu telefondan arayabilirsiniz.


Beykoz Satılık Yalı

Sarıyer Satılık Çok Özel Yalı

Sarıyer Satılık Tarihi Eser Yalı


İstanbul’da yalı ya da köşk satın almak isteyen kişilerin mutlaka bunun için oldukça yüksek bir bütçe ayırmaları gerekiyor çünkü gerek bu mülklerin bulunduğu lokasyon gerekse de yalı ve köşk fiyatları zaten oldukça yüksek sınırlardan başlıyor. Boğaziçi’nde eşsiz konuma sahip olan 600 civarı yalı var. Boğazın en pahalı yalıları ise Kandilli, Kanlıca ve Vaniköy başta olmak üzere Anadolu Hisarı, Bebek, Yeniköy ve Beylerbeyi sınırları içerisinde yer alıyor. Bölgede en ucuz yalı fiyatı milyon dolarlardan başlarken 100 milyon dolara kadar çıkıyor.

Mısır Başkonsolosluğu olarak hizmet veren Bebek’teki Sahil Sarayı, Baltalimanı Metin Sabancı Kemik Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen Mustafa Reşit Paşa Sahil Sarayı, Tarabya otelinin bitişiğinde bulunan İtalyan Büyükelçiliği yazlık sarayı, Sabancı Müzesi’ne ev sahipliği yapan Prens Mehmet Ali Hasan Köşkü (diğer adıyla Atlı Köşk), Yeniköy’de bulunan Baran Yalısı Boğaziçi’ne damgasını vurmuş yapılar..  Kaynak: Hürriyet.com.tr

Dünya Zenginlik Raporu‘na göre 2016 yılında Türkiye’den başka ülkelere 6.000 civarı zengin göç etti. Bu rakam 2010 yılında 1.000 civarındaydı. Göç eden zenginler hem Türkiye’deki gayrimenkullerini satarak arzı arttırdıkları için, hem de lüks konuta talep azalacağı için  bu gelişme lüks konut piyasasını olumsuz etkileyecek bir faktör.

Satılık yalının fiyatını bulunduğu konum, büyüklüğü ve tarihçesi önemli ölçüde etkiliyor.. Boğaz’dan yalı ya da köşk satın almak isteyen kişilerin ne yazık ki kendi başlarına alım yapmak için pek şansları bulunmuyor çünkü yalı ve köşk sahipleri isimlerinin “ekonomik kriz yaşıyor” haberlerine karışmaması için satışları aracılar ile yapmayı tercih ediyor. Boğazdan yalı ya da köşk satın almak isteyen kişilerin üst düzey emlakçılardan destek almaları gerekiyor çünkü bu değerli ve lüks gayrimenkullerin satışından sıradan emlakçıların haberi dahi olmuyor.


İlgili Yazılar :

Yunanistan’dan Gayrimenkul Alınır mı?

Maltepe Kartal Rezidans Piyasası

Kartal’da Gayrimenkul Yatırımları Neden Avantajlı

İletişim Formu

  • Adınız
  • Soyadınız
  • E-mail Adresiniz
  • Telefonunuz
  • Mesajınız