Türkiye’de son yıllarda inşaat sektörü ekonominin lokomotifi haline geldi. İnşaat firmaları gitgide daha büyük projelere imza attılar. Projelerin büyümesi ile birlikte fiyatlar da arttı. Özellikle büyük şehirlerdeki arsa maliyetlerindeki artışlar konut projelerinin fiyatlarının yükselmesindeki en önemli etken. Emlak sektörü satışları arttırmak ve eldeki konut stokunu düşürmek için pek çok yolu deniyor. Uzun vadeli satışlar, çok uzun vadeli ve özel krediler (mortgage), düşük fiyatlı dönemsel satışlar (kampanyalar), satışla birlikte sunulan özel bedelsiz hizmetler ve takas / barter olanakları.. Her biri satış adetlerini dolayısıyla ciroları artıracak önemli enstrümanlar. Barter doğru yönetildiğinde her iki tarafa da kazanç sağlayan bir yöntem. Burada önemli olan takasa sunulan dairenin ya da ticari gayrimenkulün değeri yükselecek ve hızlı nakite çevirme imkanı olan bir emlak olup olmadığı..Takas ile gayrimenkul satışı operasyonunu yönetecek, sorunlara pratik çözümler getiren, taraflara ortak menfaatler sağlayan ve müzakere sürecini ustalıkla yürüten tecrübeli bir gayrimenkul danışmanı ile çalışmak isterseniz Mehmet  Kalpaklıoğlu‘nu arayabilirsiniz 0530 4253526


Takas Sisteminin Amacı

Kısaca takas sisteminin amacı alıcı açısından; almak istediği gayrimenkulün fiyat ve satış şartlarının kendi çıkarına uygun hale gelmesidir. Satıcı açısından ise satmak istediği gayrimenkulü bekletmeden nakit+değerlendirebileceği kıymetler ile takas ederek amacına ulaşmaktır. Her iki durumda da gayrimenkul satış süresi tarafların karşılıklı menfaatleri doğrultusunda hızlandırılmış olur.

Takas (Barter) Sisteminin Kapsamı

Uygulamakta olduğumuz bu sistem bir gayrimenkul satışıdır. Ödeme araçları içerisinde nakit ile birlikte parasal değeri belirlenen emtia, menkul, gayrimenkul ve kıymetli madenlerin ödeme aracı olarak kabul edilmesi halinde yürütülen bir iştir.

Takasta Neler Kullanabilir?

Bir değeri olan ve değer tespiti tarafımızdan yapılan her türlü emtialar, gayrimenkul, menkul kıymetler, otolar vb gibi ticari araçlar, gayrimenkul alım ve satımında kullanılabilinir.

Nasıl Yaparız?

Sadece bizimle temas kurmanız yeterlidir. Almak ya da satmak istediğiniz gayrimenkul ile ilgili bilgileri bizimle paylaşmanız, bununla birlikte takasta kullanılacak araçların değer tespitleri yapıldıktan sonra takas işlemi gerçekleşebilir.

Takas (Barter) Sistemi ile Kazanımlar Ne Olur?

  • Uzun zamanınızı alacak bir işlem çok kısa bir sürede bitebilir.
  • Programladığınız işlerinizi gecikmeksizin yürütürsünüz.
  • Bahse konu gayrimenkulleri değerinde alıp ya da satabilirsiniz.
  • Değerlendirmekte sorun yaşadığınız varlıklarınızı kısa sürede bir gayrimenkul ile değiştirmiş olursunuz.

Ülkemizde özellikle konut satışlarında kredi kullanımı % 80’ler düzeyine ulaştı. Ödeme süreleri ise 20 yıla kadar uzadı. Bankaların kullandırdıkları konut kredisi miktarı, diğer kredi çeşitlerine göre çok daha fazla. Tüm bunların anlamı şu; insanlar bir gayrimenkul alacağı zaman sahip oldukları paranın çok üzerinde bedeli olan mülkü satın alıyorlar. Paralarının yetmediği bölümünü ise uzun vadeli borçlanarak ve ya başka araçları kullanarak karşılıyorlar. Bu araçlardan bir tanesi de TAKAS. Takas ya da barter kadim tarihten bu yana insanların kullandığı en önemli ticari yöntem. Bir ürünü alabilmek için elinizde bulunan ve parasal değeri olan her türlü maddi varlığın değerlendirilmesi, süreci hızlandıran ve işlem sayısını artıran bir uygulama.. Daha somuta indirgeyecek olursak, bir gayrimenkule ve ya başka bir ürüne sahip olmak isteyen bir kişi, elinde bulunan ve para eden, başka bir gayrimenkulü, otomobili, takıları, tarladaki hasadı, menkul değerleri, stoktaki mallarını yani maddi değeri olan her şeyi bu alışverişte kullanabilir. Bu ticaretin olmazsa olmazı, alıcı ve satıcını çıkarlarının kabul edilebilir bir noktada örtüşmesi.


Benzer konular :

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

Konut Projesi Nasıl Satılır?

Fabrika Nasıl Satılır?

Otel ve Turistik Tesis Nasıl Satılır?

Arsa Nasıl Satılır?

Emlak Satış Yöntemleri

Ticari Gayrimenkul Satış Fiyatı Nasıl Belirlenir?

 

İletişim Formu

  • Adınız
  • Soyadınız
  • E-mail Adresiniz
  • Telefonunuz
  • Mesajınız