Fenerbahçe semti kendine has sokakları, sahili, parkları ve Marinası ile şehrin içinde çok özel bir yaşam kalitesi sunmakta. Kadıköy ve Bağdat Caddesine olan yakınlığı ve semtin geçmişten gelen “sayfiye” olma özelliği ve orduevi semti öne çıkaran özellikler. Kafe, restoran, sosyal dinlenme tesisleri ve kulüpler bölgeyi bir çekim merkezi yapmakta. Bebek‘in Anadolu yakasındaki muadili Fenerbahçe’dir demek yanlış olmaz. Anadolu yakasının en saygın, en pahallı, en havalı semtidir Fenerbahçe. Milyon liraların atlında fiyatlar ile sahile yakın satılık daire bulamazsınız. Yeşillikler içinde az katlı apartmanlar var çoğunlukla. Betonlaşmaya direnmeyi başarmış bazı köşkler de varlıklarını sürdürüyor. Anadolu yakasının en varlıklı, en eski ailelerinin yaşadığı Fenerbahçe’deki lüks restoran ve barlarda hafta sonları rezervasyonsuz yer bulmak zor. Fenerbahçe Parkı, Fenerbahçe Yat Limanı ve Kalamış Marinası, eşsiz manzara, civardaki kafeler ve restoranlar tatil günlerinde pek çok kişiyi bu semte çekiyor. Kadıköy‘deki satılık daire fiyat ortalamasının çok üstünde değerler ile el değiştiriyor Fenerbahçe’deki gayrimenkuller.


 

Fenerbahçe’de daire almak, satmak ya da kiralamak için Fenerbahçe uzmanı Gayrimenkul Danışmanı Günhan Odabaş’ı arayabilirsiniz 0532 2173272


Fenerbahçe’de Daire Fiyatları

Fenerbahçe semti m2 fiyatlarının benzer semtlere göre yüksekliğine rağmen her zaman talep görmekte. Semtte halihazırda oluşmuş fiyatlardan alım yapmak ileride ciddi kazançlar sağlamaya aday. Bölgede konut alanları kısıtlı ve yeni konut alanı bulunmamakta; bu durum mevcut eski ve yeni binaları “kupon” “yüzüktaşı” “elit” tarzı betimlemeleri hak etmektedirler. Kalamış, Dalyan gibi İstanbul gibi bir metropolde markalaşmış bölgeleri olan Fenerbahçe’de vasat hiçbir sokak yok, her sokağın bir geçmişi, cazibesi ve meraklısı var.

Bölge brüt m2 fiyatları 12.500 civarında. Yerine ve katına göre 10.000 liraya da daire bulunabilirken özellikli (manzara, lokasyon, binanın kendi vasıfları vb) daireler 15.000 lira brüt m2 fiyatlarına satış görmekte. Fenerbahçe’deki dairelerin bu sene gerçekleşen satış fiyatları ve daire özelliklerinden örnekler: Temmuz 2017 de Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde 176 m2 4+1 yeni daire 1.800.000 TL işlem gördü. Deniz manzarası tam olan dairelerin m2 fiyatları 15.000 liralardan satılmakta ve bu fiyatlar bölge için kelepir sayılmalı, örneğin 145 m2 3+1 daire 2.000.000 liradan işlem görecektir, bu dairede deniz manzarası kesintisizdir.

​​2017’de satılan dairelerden örnek fiyatlar:

 • Yeşil Kır Sokak’ta 3+1 150 m2 daire 1.280.000 liraya satıldı
 • Ali Fuat Başgil Sokak’ta 4+1 240 m2 dubleks daire 1.800.000 liraya satıldı
 • Gülizar Sokak’ta 3+1 135 m2 daire 1.000.000 liraya satıldı

2016’da satılan dairelerden örnek fiyatlar:

 • Faruk Ayanoğlu Caddesinde 4+1 300 m2 dubleks daire 1.850.000 ABD Dolarına satıldı
 • Igrıp Çıkmazı’nda 2+1 90 m2 daire 790.000 liraya satıldı
 • Cengiz Topel Sokak’ta 3+1 160 m2 daire 1.100.000 liraya satıldı

2015-2016 yılları arası m2 fiyatlar 7.000-8.000 TL seviyelerinde seyrederken, dövizin artması ve yeni konut arzındaki artışa bağlı olarak semtte günümüzde fiyatlar 10.000 liralardan başlayıp manzarasına göre 15.000 liralara kadar işlem görmekte. Geçmişte daha çok 160 m2 200 m2 ve 250 m2 brüt daireler olan 4 katlı apartmanlardan ve az sayıdaki yüksek binadan, günümüzde 10 veya 15 katlı ve 130 m2 3+1 den başlayıp 200 m2 4+1 daireler piyasaya arz oldu. O dönemlerde az olan yeni daireler 1.000.000 TL ve üzeri satılırken günümüzde 130 m2 daireler 1.500.000 TL işlem görmekte. Bölgede 8.000.000 TL ye kadar yükselen fiyatlarda apartman daireleri satışta.

Kira çarpanı:

Bölgede kira çarpanları genel olarak 30 yıl seviyelerinde iken bu dönem 40 yıl seviyesine yükselmiştir, bu durumun geçici olduğunu savunanlar var. Yatırımcıların dikkat etmesi gereken konu az sayıda dairenin piyasada satışta kalacağı bir dönem geldiğinde hem kira hem de satış fiyatlarının % 50 kadar artışa hızla geçebileceği.. Bölgede bu potansiyel mevcut.

Genel özellikler

Semtteki eski daireler genelde büyüktür. 160 ve üzeri metrekareli 3-4 katlı apartmanlar son dönemde dönüşüm modası ile yenilenmekte. Sahil bandında 4 kat sınırına giren site ve apartmanlar ise sahipleri tarafından yenilenmekte. Yüksek binalarda ise dönüşüm neredeyse son aşamalarına geldi. 130 m2 ile 250 m2 arası olan bu yeni daireler oldukça yüksek fiyatlarla el değiştirmekte.

Semt Sakinleri

Faal çalışma dönemini bitirmiş yönetici veya iş sahipleri; emekli askerler ve bürokratlar semtin eski sakinleri. Emekliliğini sakin ve rahat bir semtte geçirmek isteyen orta yaş kuşağı için ideal bir bölge.

Semtte dışarıda yeme içme ve eğlenme kültürü hakim. Kültür ve diğer faaliyetler yaygın ve semte yakın kültür ve eğlence mekanları da bol. Yaşam standardı yüksek. Gece ana caddeler dışında sakin ve huzurlu bir yaşam var. Deniz kenarındaki sosyal alanlar açısından semt çok şanslı.

Fenerbahçeye taşınanları sakin, insanların birbirine saygılı davrandığı ve komşuluk ilişkilerinin sıcak olduğu bir yaşam tarzı bakliyor. Akşamları deniz kenarında yürüme ve gezinme imkanlarının bol olduğu mekanlar öne çıkıyor.

Sosyal Yaşam

Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Dalyan Kulüp, FB Faruk Ilgaz Tesisleri, GS Kulübü, İstanbul Yelken Kulübü, Fenerbahçe Parkı, Marina, Kalamış Parkı, FB Kulübüne ait sosyal tesisler (Todori, Dereağzı), FB Stadı gibi küçük semtte çok fazla sosyal alan ve imkan var. Wyndham Oteli ve Kadıköy Belediyesine ve DDY ait sosyal tesisler mevcut. Orduevi ve sosyal tesisleri de şehrin en güzel askeri tesisi. Semtin kendine ait plajlarından denize de girilebilmekte. Semtte Kolej, Özel Okul, Lise ve Orta öğrenim imkanları her bütçe ve beklentiye uygun. Semt özel hastane ve klinik açısından da zengin.

Yatırım Potansiyeli

Bölgedeki daireler piyasaların hareketli olduğu dönemlerde el yakacak kadar yüksek fiyatlara çıkmakta. İçinde bulunduğumuz alıcı piyasası döneminde yatırımcıların en fazla para kazanma potansiyeli Fenerbahçe gibi bölgelerde. Bu tür bölgelerde yaşanılacak artışlar diğer bölgelere benzememekte.

Tavsiye edilmesi gereken en önemli uyarı, konut fiyatlarının yükseldiği bir dönemde Fenerbahçe’de evi olanların yapacağı kazancın başka çok az semtte gerçekleşeceği gerçeği.. Semt sıradan dairelerin bile 1 Milyon Dolar fiyatla el değiştirebileceği bir potansiyele sahip, İstanbul’da bu tür semt ve bölgeler oldukça az (Yeşilyurt, Bebek vb gibi).

Dezavantajlar

Komşu semtleri Caddebostan ve Feneryolu‘na benzer şekilde otopark sorunu ve sınırlı toplu ulaşım imkanları Fenerbahçe’nin en önemli sıkıntıları. Maç günlerinde Fenerbahçe taraflarlarının pek önemsemediği Şükrü Saraçoğlu Stadyumu çevresindeki trafik sıkışıklığı futbol ile ilgisi olmayan kişileri rahatsız edebiliyor.


İlginizi çekebilir :

Satılık Köşk

Beylerbeyi’nde OSMANLI İHTİŞAMINI YAŞAYIN

Yatırımlık Arazi ve Arsa Nereden Alınır?

İletişim Formu

 • Adınız
 • Soyadınız
 • E-mail Adresiniz
 • Telefonunuz
 • Mesajınız