Caddebostan Kadıköy‘ün en prestijli semtlerinden biri. Eskiden bahçeli apartmanları, yeşili bol sokakları ile ön plana çıkan bölge şimdi kentsel dönüşüm ile yeniden yapılanıyor, butik rezidanslar hemen her sokakta yükseliyor. Caddebostan  sahildeki satılık daireler bölgenin en yüksek fiyatları ile işlem görüyor. Anadolu yakasında daire sahibi olmak isteyenlere sorulsa “Bütçe sorununuz olmasa, evinizi hangi semtte almak istersiniz?” diye, en çok tercih edilecek Anadolu yakası lüks konut bölgelerinden biridir burası.. Caddebostan sahil sitelerinde daire sahibi olmak hem büyük bir prestij, hem de manzarası ile büyük bir keyif.. Bu da Caddebostan emlak fiyatlarını yukarıya taşıyor.

Caddebostan’daki dairelerin en büyük özelliği çok prestijli bir bölge olmasından kaynaklı olarak yüksek inşaat kalitesi. A+ segmente hitap ettiği için yüksek metrajlı, genellikle güvenlikli ve kentin en yüksek kalitede inşaat üreten şirketlerinin inşaatlar yaptığı bir bölge burası.

Caddebostan’da Bağdat Caddesi – sahil aralığında dairelerin m2 satış fiyatları nasıl?

Caddebostan sahilde Polat Evleri’nde deniz manzaralı daire 8.250 USD/m2 fiyat ile satıldı. Cemil Topuzlu Caddesi üzerindeki deprem öncesi binalarda 3.500- 4.000 USD/m2 (4.000 USD/m2 seviyeleri deniz manzaralı daireler için) fiyatlar ile işlem gördü. Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde deprem öncesi güvenlikli sitelerde m2 fiyatlar 7.000 USD civarlarında gerçekleşti. 2011 yılında Bağdat Caddesi – sahil arasındaki deprem öncesi binalarda daireler tadilat durumuna göre 4.000 – 4.500 TL/m2 civarlarında satıldı. 2014 yılında deprem öncesi binalarda daireler tadilat durumuna göre 6.000 TL/m2, sıfır binalarda 5.000 USD/m2 rayiç fiyatlar ile satıldı. Bu yıl sıfır binalarda 11.000- 12.500 TL/m2 civarlarında, deprem öncesi binalarda 5.500- 6.500 TL/m2 civarlarında fiyatlar ile satışlar gerçekleşiyor.

Caddebostan’da satılan dairelerden örnek fiyatlar:

 • 2011 yılında Caddebostan Polat Evleri  (2009 yılı yapımı) ara kat 4+1 , 209 m2, deniz manzaralı daire 1.725.00 USD’a satıldı.
 • 2012’de Mehtap Sokak’ta (2006 yılı yapımı) kapalı havuzlu, ara kat 4+1, 180 m2 daire 750.000 USD’a satıldı
 • 2012’de Ressam Vecihi Bereketoğlu Sokak’ta (1984 yılı yapımı) açık otoparklı, ara kat 3+1, 145 m2, içi tamamen yenilenmiş daire 675.000 TL’ye satıldı
 • 2014’de O zaman ki adıyla Çiçek Çıkmazı, şimdiki adıyla Zümrüt Çıkmazı’nda (2012 yapımı) 135 m2, ara kat daire 1.300.000 TL’ye satıldı
 • 2014’te Mehtap Sokak’ta (2014 yapımı) ara kat 3+1, 150 m2, deniz manzaralı daire 750.000 USD’a satıldı
 • 2016 yılında Mehtap Sokak ‘ta (2016 yapımı) ara kat 4+1, 185 m2, deniz manzaralı daire 2.500.000 TL’ye satıldı
 • 2017 yılında Topağaç Sokak’ta (2016 yapımı) ara kat 4+1, 190 m2, katta tek daire 2.200.000 TL’ye satıldı

Kaynak: Zingat

Caddebostan satılık daire fiyatları İstanbul ortalamasının çok üstünde. Dairelerin kira çarpanı yaklaşık 300 ay. Kentsel dönüşüm inşaatları başladığında sınırlı arz, yüksek talep nedeni ile rekor fiyatlar ile satılan yeni daire fiyatları, inşaatların çoğalması ve arzın artması ile 2016 yılında düşüşe geçti. Büyük ihtimal ile önümüzdeki 1-2 yıl fiyatlarda önemli bir artış olmayacaktır. Bir kaç yıl sonra fiyatları gene 5.000 – 6.000 USD seviyelerine çıkabilir.

Toplu ulaşım:

Gerek sahilden, gerekse Bağdat Caddesi’nden pek çok İETT otobüs hattı geçiyor. Ayrıca Taksim ve Kadıköy dolmuşları oldukça sık. 2018 yılı içerisinde yeniden açılacak olan Kadıköy-Gebze tren hattı, özellikle metro bağlantılı olacağından ötürü toplu ulaşım çok çok iyi olacak.

Caddebostan’da daire satın almanın cazip yönleri:

Caddebostan uzun yıllardır İstanbul’un en elit, en nezih kesiminin yaşadığı bölge. Bölge sakinleri, Bağdat Caddesi’nin dinamizmini, sahilin huzurunu ve keyfini yaşıyor. Özellikle sahil bölgesi Anadolu yakasının en prestijli bölgelerinden biri. Şehrin prestijli restoranları, eğlence mekanları, sinemalar, sergi ve tiyatro salonları, sahilde ve Caddedeki kafeler, ünlü markaların mağazaları, Büyük Kulüp, Caddebostan Kültür Merkezi gibi pek çok yer yürüyüş mesafesinde bulunuyor

Burası eskiden “Cadı Bostanı” olarak anılırmış. Osmanlı Paşalarından Cemal Paşa’nın burada yaptırdığı köşkte 2 tane havuz olması  semtin Çiftehavuzlar olarak anılmasına yol açmış. Kaynak: Murat Belge

Eskiden Caddebostan’ın ara sokakları yeşil ve sakindi. Yeni yükselen inşaatlar ve gelip giden kamyonlar nedeni ile aynı şeyi söylemek bu gün için ne yazık ki mümkün değil. Göztepe 60. Yıl Parkı çocukların koşturup oynayabilecekleri, büyüklerin oturup dinlenebilecekleri, çiçekleri ile ön plana çıkan, her yaşa hitap eden harika bir park. Caddebostan’dan geçen Bağdat Caddesi popüler kafeler, restoranlar ve mağazalar ile hafta sonları olduğu kadar hafta içi de hareketli. İskele sokaktaki restoranlar ve barlar her zaman canlı. Caddebostan sahili bahar ve yaz aylarında yürüyüş yapanların, çimenlerin üstünde arkadaşları ile sohbet edenlerin buluşma merkezi haline geliyor. Caddebostan’daki en büyük sıkıntı toplu ulaşımın zayıf olması ve araba park edecek yer bulmaktaki zorluk.

Bölgedeki dairelerin alıcıları ve kiracıları genelde üst düzey yöneticiler, şirket sahipleri, sanayiciler, iş adamları, doktorlar, akademisyenler, sanatçılar, yani A+ segment. Sahilde Caddebostan Polat Evleri, Göztepe Residence, Sabiha Hanım Korusu, Ragıp Paşa Korusu ön plana çıkıyor.

Şu sıralar kentsel dönüşüm nedeniyle artan arz sonucunda İstanbul’da genel olarak fiyatlar düşme eğiliminde. Ancak bazı bölgeler vardır ki her zaman talep görür. Caddebostan’da, piyasanın tüm çalkantılarına ve fiyatların gevşemesine rağmen talep alan bir semt. Bölgedeki gayrimenkuller, her zaman piyasanın durumuna bağlı olarak az veya çok prim yapma, kiraya çok hızlı verilme ve en önemlisi her zaman hızlı nakte dönebilme şansına sahip.


İlginizi çekebilir :

Satılık Köşk

Beylerbeyi’nde OSMANLI İHTİŞAMINI YAŞAYIN

Yatırımlık Arazi ve Arsa Nereden Alınır?

 

İletişim Formu

 • Adınız
 • Soyadınız
 • E-mail Adresiniz
 • Telefonunuz
 • Mesajınız