Caddebostan Kadıköy‘ün en prestijli semtlerinden biri. Eskiden bahçeli apartmanları, yeşili bol sokakları ile ön plana çıkan Caddebostan şimdi kentsel dönüşüm ile yeniden yapılanıyor, butik rezidanslar hemen her sokakta yükseliyor. Caddebostan  sahildeki satılık daireler bölgenin en yüksek fiyatları ile işlem görüyor. Anadolu yakasında daire sahibi olmak isteyenlere sorulsa “Bütçe sorununuz olmasa, evinizi hangi semtte almak istersiniz?” diye, en çok tercih edilecek 3 bölgeden biridir Caddebostan. Caddebostan’daki sahil sitelerinde daire sahibi olmak hem büyük bir prestij, hem de manzarası ile büyük bir keyif.. Bu da Caddebostan emlak fiyatlarını yukarıya taşıyor.


Caddebostan’da daire almak, satmak ya da kiralamak için Caddebostan Sahil Uzmanı Gayrimenkul Danışmanı Pınar Sönmez’i arayabilirsiniz 0532 3433931


2017’de Caddebostan’da satılan dairelerden örnek fiyatlar:

 • Kemal Sunal Sokak’ta 3+1 140 m2 daire 1.500.000 liraya satıldı
 • Vardar Sokak’ta 4+1 210 m2 daire 1.300.000 liraya satıldı
 • Bağdat Caddesi üstündeki 3+1 135 m2 daire 2.050.000 liraya satıldı

2016’da Caddebostan’da satılan dairelerden örnek fiyatlar:

 • Ressam Vecihi Bereketoğlu Sokak’ta 3+1 135 m2 daire 1.210.000 liraya satıldı
 • Çiftehavuzlar’da 3+1 135 m2 daire 900.000 liraya satıldı
 • Sarıgül Sokak’ta 3+1 150 m2 daire 750.000 liraya satıldı

 

Kaynak: Zingat

Caddebostan’daki satılık daire fiyatları İstanbul ortalamasının çok üstünde. Kentsel dönüşüm inşaatları başladığında sınırlı arz, yüksek talep nedeni ile rekor fiyatlar ile satılan yeni daire fiyatları, inşaatların çoğalması ve arzın artması ile 2016 yılında düşüşe geçti.

Caddebostan’da daire satın almanın cazip yönleri:

Burası eskiden “Cadı Bostanı” olarak anılırmış. Osmanlı Paşalarından Cemal Paşa’nın burada yaptırdığı köşkte 2 tane havuz olması  semtin Çiftehavuzlar olarak anılmasına yol açmış. Kaynak: Murat Belge

Eskiden Caddebostan’ın ara sokakları yeşil ve sakindi. Yeni yükselen inşaatlar ve gelip giden kamyonlar nedeni ile aynı şeyi söylemek bu gün için ne yazık ki mümkün değil. Göztepe 60. Yıl Parkı çocukların koşturup oynayabilecekleri, büyüklerin oturup dinlenebilecekleri, çiçekleri ile ön plana çıkan, her yaşa hitap eden harika bir park. Caddebostan’dan geçen Bağdat Caddesi popüler kafeler, restoranlar ve mağazalar ile hafta sonları olduğu kadar hafta içi de hareketli. İskele sokaktaki restoranlar ve barlar her zaman canlı. Caddebostan sahili bahar ve yaz aylarında yürüyüş yapanların, çimenlerin üstünde arkadaşları ile sohbet edenlerin buluşma merkezi haline geliyor. Caddebostan’daki en büyük sıkıntı toplu ulaşımın zayıf olması ve araba park edecek yer bulmaktaki zorluk.

 

İletişim Formu

 • Adınız
 • Soyadınız
 • E-mail Adresiniz
 • Telefonunuz
 • Mesajınız